Neocons Revolution - Straussian Pride - Decadence Catholicism - Playstation Forever
wtorek, 15 lipca 2008
Manifest Marksistowskich Graczy Polski

Manifest marksistowskich graczy Polski

Przytoczony poniżej marksistowski manifest został opublikowany w CD-Action 11/2006 (listy do redakcji).

Manifest Komitetu Marksistowskich Graczy Polski!!!!

Podstawowe tezy i postulaty.

  1. Nadrzędnym celem jest powołanie szerokiego frontu zgody i jedności graczy, który mógłby urzeczywistnić ideały światowej komunistycznej rewolucji, której skutkiem będzie powstanie nowego sprawiedliwego rynku elektronicznej rozrywki.
  2. Społeczność graczy jest bezlitośnie wyzyskiwana przez tajny sojusz dystrybutorów i producentów gier, wspieranych przez służalcze legiony tak zwanych branżowych recenzentów.
  3. Rewizjonistyczni dziennikarscy ideolodzy tacy jak Smuggler muszą natychmiast zostać wysłani na dobrą terapię do bratnich syberyjskich obozów odnowy moralnej.
  4. Nasz marksistowski front będzie dążył do stworzenia bezklasowej wspólnoty graczy.
  5. Obecne społeczeństwo jest w stanie szkodliwej dychotomii na graczy komputerowych i graczy konsolowych. Na mocy niepodważalnych praw dialektyki heglowsko-marskistowskiej z tej tezy i antytezy powstanie synteza, czyli absolutnie idealna i monolityczna komuna graczy będąca połączeniem pierwiastków konsolowych i komputerowych.
  6. Bezwzględnie trzeba przeciwdziałać szerzącej się monopolizacji rynku prowadzonej przez zachodni imperialistyczny kapitał, który bezwstydnie nakłada na graczy pańszczyznę, ustalając skandalicznie wysokie ceny gier i sprzętu.
  7. Nastąpić musi pełne otwarcie na wschodni rynek, zwłaszcza chińsko-rosyjski, który dostarcza "ilościowo" lepszych gier, sprzedawanych w systemie atrakcyjnych cen, promocji i licznych bonusów.
  8. Konieczne jest materialne wsparcie dla działającej podziemnej partyzantki, która stawia czynny opór wobec ekspansji burżuazyjnego ucisku. Dostarczając graczom niezbędnego taniego oprogramowania i sprzętu, często naraża się na represje bezlitosnych totalitarno-monarchistycznych sił policyjnych.
  9. Bojkotować trzeba sprzedaż tych gier, które wypaczając historię i rzeczywistość, promują rubaszny styl życia upadających dekadenckich zachodnich enklaw kapitalizmu i bastionów fałszywej demokracji w istocie będących jedynie rządami bandy nienasyconych oligarchów.
  10. Podstawą oceny wartości gry jest jakość jej grafiki i dźwięku. Sprzeciwiamy się przemycaniu do gier elementów intelektualnego bełkotu. Sfera ducha jest pochodną sfery materii, dlatego tym co decyduje o esencjalnej jakości gry jest zawsze wysoki poziom jej grafiki i dźwięku, które można obiektywnie oceniać na mocy nieomylnych aksjomatów marskistowsko-leninowskiej matematyki i logiki.

Dobra gra jest najwyższym dobrem bezklasowej wspólnoty graczy, przysługującym każdemu na mocy niezbywalnego prawa natury. Dlatego zaraz po urzeczywistnieniu ideałów naszej rewolucji, nastąpi sprawiedliwa redystrybucja dobrych gier.

19:55, kenjishinoda , Filozofia
Link Dodaj komentarz »
Złodzieje serc z Osaki.

Złodzieje serc z Osaki.

The Great Hapiness Space. Tale of an Osaka Love Thief

Warto polecić ten dokument emitowany ostatnio na kanale Planete. Opowiada historię ekskluzywnego host klubu Cafe Rakkyo. W tym ulukrowanym „buduarze", wystylizowani młodzieńcy, wcielając się w role męskich gejsz, oferują swe towarzystwo kobietom poszukującym prawdziwego uczucia lub przynajmniej ułudy takiego uczucia. (Choć część owych hostów przypomina raczej „przystojniaków" z Rolling Stones, niż Don Juanów, to ich ogólny styl, dobór garniturów, dodatków, biżuterii, fryzur, pierwsza klasa.) Mimo całej permisywnej otoczki filmu, ewidentnie rzuca się w oczy gorące pragnienie bohaterek filmu by posiadać swego ukochanego na wyłączność i na zawsze. Prawdziwym marzeniem złodziei serc z Osaki okazuje się pragnienie kochania jednej kobiety przez całe życie.

19:39, kenjishinoda , Epic Art
Link Dodaj komentarz »
A Jihad for Love i Wikipedia.

Jihad for love

Święta wojna zmienia się w jihad for love.

Cóż, jednak ktoś czyta moje internetowe publikacje. Fragment z mojego tekstu na temat filmu dokumentalnego A Jihad for Love(opublikowanego na stronach portalu Europa21) został zacytowany i podany w bibliografii w polskiej edycji Wikipedi. Film wzbudził spore zainteresowanie na cały świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż porusza kontrowersyjną kwestię relacji między homoseksualizmem a islamem. Twórcy filmu wykazują tendencje do popadania w pochopny lewicowy optymizm, twierdząc, iż islam został uprowadzony przez małą(?) ale za to głośną grupkę ekstremistów. Co do tego, iż owa „malutka grupka ekstremistów" nie daje o sobie zapomnieć i ciągle przypomina o sobie w krwawych zamachach, pełna zgoda. Natomiast co do liczebności owych ekstremistycznych grup to różne źródła szacują , iż około 10% wszystkich muzułmanów w mniejszym lub większym stopniu popiera działania fundamentalistów islamskich i uznaje stosowanie terroru za usprawiedliwione. 10% wszystkim muzułmanów to ogromna rzesza ludzi a ilu muzułmanów popiera integracje prawa państwowego i prawa szariatu? Zdecydowanie więcej.

14:19, kenjishinoda , Epic Art
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 lipca 2008
Traktat, Sarko, Kaczyński i Bruni.

Sarkozy i Jarosław Kaczyński

Rozpoczyna się spotkanie na szczycie Sarkozy-Kaczyński. Ponoć ma dojść do tajnych targów w sprawie traktatu. Wypowiedzi prezydenta Kaczyńskiego o odroczeniu podpisania Traktatu Lizbońskiego do czasu zaakceptowania go przez Irlandie, mocno zdenerwowały Sarko i europejskie media. Vaclav Klaus wypowiadający się w podobnym tonie o Traktacie nie wzbudził zainteresowania, o Irlandii jako głównym sprawcy całego zamieszania chyba nikt już nie pamięta. Nie ma się czym denerwować. Kaczyński podpisze Traktat! Jego zwlekanie mniej jest związane z niechęcią do wywierania presji na Irlandię a bardziej z przyszłą kampanią prezydencką. Być może liczy, iż ostatecznie z powodu zdecydowanego irlandzkiego Nie, Traktat ostatecznie nie wejdzie w życie, nie ratyfikując go w kampanii będzie można grać nim na dwa fronty. Dla euroentuzjastów będzie opowieść o zasługach w wynegocjowaniu Traktatu a dla eurosceptyków historyjka o tym, iż wynegocjowałem wprawdzie traktat i go popierałem ale ostatecznie go nie podpisałem i dalej jestem dobry więc możecie na mnie głosować. Miejmy nadzieje, iż francuska wizyta przyniesie dobre rezultaty(oby ludzie z otoczenia prezydenta dobrze przygotowali tę wizytę, byśmy znów nie oglądali popisów niepotrzebnych głupich gaf). Liczę także, iż polskie media zwłaszcza te brukowe darują sobie komentarze w stylu „spotkanie pięknej Bruni i poczwary Kaczyńskiej". Jeśli chodzi o sam Traktat Lizboński to skandalem jest, iż jest on ratyfikowany przez parlamenty a nie zatwierdzany w powszechnym referendum. Rozwiązanie irlandzkie było prawdziwie demokratycznym aktem. Strach przed referendum po odrzuceniu Konstytucji Europejskiej prze Francje i Holandie jest oczywisty, Traktat prawdopodobnie nie przeszedłby referendalnego egzaminu w wielu państwach. Europejczycy chcą wspólnoty europejskiej ale boją się wzrostu siły autorytarnej brukselskiej biurokracji, chętnie podejmującej decyzje ponad ich głowami bez odwoływania się do vox populi. W Polsce wynik takiego referendum też nie byłby pewny, zwłaszcza po prawdopodobnej decyzji Unii zagrażającej egzystencji polskich stoczni.

Na marginesie, być może istnieją inne powody nagłej „gorączki" Sarko. Bruni wydaje swoją nową płytę, pełną intymnych tekstów w stylu „jesteś moją kokainą". Może dowiedział się, iż ta piosenka nie jest o nim.

Tak czy inaczej Sarkozy jest jednym z najlepszych obecnych światowych przywódców, zdecydowanie warto z nim współpracować.

 

12:52, kenjishinoda , Polityka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 lipca 2008
Leo Strauss - Neokonserwatywny Mistrz?

leo strauss

The silence of the wise man is always meaningful

Na temat Leo Straussa napisano już setki oszczerczych artykułów, których merytoryczna wartość w najlepszych momentach wyrównuje poziom publikacji portalu pudelek.pl. Dowiedzieć możemy się z nich, iż Strauss był przywódcą tajnego, ezoterycznego stowarzyszenia żydowskich studentów Uniwersytetu w Chicago, odpowiada za imperialistyczne wojny w Iraku i Afganistanie i oczywiście jest żydowskim nazistom z racji prowadzenia dysput z filozofią Nietzschego, Heideggera i Carla Schmitta. Kim był naprawdę! Jednym z najważniejszych filozofów politycznych XX wieku, prowadzącym zacięte polemiki Z Kojeve'm i Voegelin'em odnowicielem myśli konserwatywnej, wybitnym sokratykiem, hermeneutą podejrzeń i krytykiem radykalnego postmodernistycznego dyskursu. Jego filozofia będzie tematem moje pracy magisterskiej Straussizm: Hermeneutyka podejrzeń przeciw postmodernizmowi.

6 podstawowych tez wyznaczających filozoficzny etos straussizmu:

1. Wielkie Księgi przeszłości są źródłem intelektualnej dumy cywilizacji zachodniej, ich uważna lektura staje się niekończącą konwersacją z najwspanialszymi umysłami ludzkości.

2. Straussistowska hermeneutyka podejrzeń opiera się na dystynkcji między egzoterycznym a ezoterycznym przesłaniem filozoficznego tekstu. Oba wymiary tekstu są ściśle ze sobą powiązane. Nauczanie ezoteryczne dostępne jest jedynie poprzez powierzchnię tekstu.

3. Najbardziej drastycznym antagonizmem w historii filozofii jest konflikt między starożytnymi i nowożytnymi.

4. Ateny i Jerozolima, rozum i objawienie to dwa antagonistyczne źródła cywilizacji zachodu. Ciągłość owego nieusuwalnego antagonizmu zapewnia witalność naszej cywilizacji.

5. Wszelka filozofia(nawet hermeneutyka) w ostateczności posiada naturę polityczną.

6. Relatywizm, pozytywizm, scjentyzm i nihilizm przyczyniają się do „zamknięcia zachodniego umysłu", destrukcji klasycznego racjonalizmu i tradycyjnej filozofii politycznej, wpędzając ponownie społeczeństwa w hobbesowski „stan natury"

Straussizm stawia sobie ambitne zadanie ponownego zakorzenienia zindywidualizowanych podmiotów w moralnych wartościach oraz przywrócenia wiary w racjonalność zachodu. Jest światłem rozumu w chaosie „woli mocy" i zwątpieniu „rozbitego zwierciadła natury". To najwznioślejszy ideał Filozofii, uprawianej przez dostojnych dżentelmenów dla, których filozofowanie nad najważniejszymi zagadnieniami ludzkiego bycia jest swoistym połączeniem naukowej, ścisłej powagi i swobodnej intelektualnej zabawy.

 

18:30, kenjishinoda , Filozofia
Link Dodaj komentarz »
1 ... 21