Neocons Revolution - Straussian Pride - Decadence Catholicism - Playstation Forever
środa, 23 maja 2012
Starcie radykałów - Žižek vs Horowitz

Zizek vs Horowitz

Julian Assange zrobił coś sensownego. W swoim programie telewizyjnym (produkowanym dla Russia Today) doprowadził do ciekawej konfrontacji pomiędzy Slavojem Žižkiem i Davidem Horowitzem. Dyskusja zaczyna się od telefonu od Stalina. Później dochodzi szybko do pierwszego ostrego zwarcia oponentów, pretekstem była kwestia palestyńska. Po początkowej demolce program przerodził się w interesującą dyskusję o komunizmie Obamy, upadku Imperium Americanum oraz nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. Horowitz ostro zaatakował Europę. Określił ją mianem „kulturowego parku rozrywki”, który nie odgrywa znaczącej roli w świecie. Žižek próbował bronić Europy przed ideą amerykańskiej wyjątkowości (american exceptionalism). Nie zapomniał także o wtrąceniu sporej dawki żartów.

Dodatkowo do obejrzenia sporo ciekawych materiałów – Douglas Murray (najwybitniejszy europejski neocon) dissuje Assange’a + inny sensowny wywiad Žižka o nadchodzących z Chin transformacjach kapitalizmu + Andrew Klavan wyjaśni co dało nam Wikileaks + zapowiedź pamfletu Dziesięć powodów dla zlikwidowania ONZ.

13:53, kenjishinoda , Polityka
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 maja 2012
Go West! Wyzwanie dla Obamy.

Allen West Tea Party.

Gdyby Allen West wkroczył do naszej polityki, to pozamiatałby wszystkich!

Romney może nie dać rady w starciu z Obamą. Ma na koncie kilka sporych minusów. Ciąży na nim przeszłość wilczego kapitalisty i łatwo zauważalny brak ideowego kręgosłupa. Mormonizm też będzie przeszkodą w przekonaniu pewnych grup wyborców. Szanse na zwycięstwo wyborcze może zwiększyć celny wybór kandydata na wiceprezydenta. Najlepszym wyborem będzie Allen West, kongresman wspierający Tea Party i weteran wojny z islamistycznym ekstremizmem. Mógłbym przytoczyć serię mocnych argumentów za jego kandydaturą. Jednakże, najlepiej zrobię oddając głos samemu Westowi. Poniżej przedstawiam jego rewelacyjne wystąpienie. Czysty Power – od pierwszych do ostatnich słów. Zdecydowanie polecam.

15:26, kenjishinoda , Polityka
Link Dodaj komentarz »