Neocons Revolution - Straussian Pride - Decadence Catholicism - Playstation Forever
niedziela, 03 maja 2009
Das Erignis Auschwitz i filozoficzny dyskurs nowoczesności.

Auschwitz oświęcim filozofia

Jeśli zwyciężyliby wrogowie martwych, to nawet martwi nie byliby bezpieczni przed zwycięzcami, którzy nie zaprzestaną zwyciężać. Walter Benjamin.

Dziś gorąco polecam bardzo dobrą książka Alana Milchmana i Alana Rosenberga, Eksperymenty w myśleniu o Holocauście. Auschwitz, nowoczesność i filozofia. To kompleksowa filozoficzna analiza tragicznego, przekształcającego całą kulturę Europy Wydarzenia Zagłady. Książka bada związki postmodernizmu i rewizjonizmu negującego istnienie komór gazowych, podejmuje refleksję Hannah Arendt na temat Eichmanna jako „mordercy zza biurka", bada kwestię wyjątkowości Shoah w konfrontacji z innymi ludobójstwami, stawia pytanie o związki Heideggera z nazizmem, zastanawia się czy nazizm był zwieńczeniem filozoficznego dyskursu nowoczesności czy też był wynikiem irracjonalnej barbarzyńskiej reakcji na Oświecenie, oraz podejmuje tematykę „społeczeństwa karceralnego" wykorzystującego naukowców zwłaszcza lekarzy do przeprowadzania z naukową perfekcją totalnej destrukcji ciała ludzkiego. Jeśli ktoś chciałby przeczytać o postaci obozowego „muzułmana" (nie mylić z muzułmaninem) warto sięgnąć do Agambena, Co zostaje z Auschwitz? Ale najlepiej wybrać się na organizowany coroczny Marsz Żywych (sam w nim uczestniczyłem 2 lata temu, zainspirował on częściowo chyba mój najlepszy publicystyczny tekst Shalom Izrael). Z filmów warto wrócić do monumentalnego Shoah Lanzmanna oraz Dzieci wspominają Holocaust. Natomiast poniżej prezentuje dokument The Nazis and the "Final Solution".

14:46, kenjishinoda , Filozofia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 maja 2009
In Love with Ann Coulter?

Ann Coulter ms. right

Prowokacyjna, impulsywna, bezczelna, ultrareligijna, piękna i bezkompromisowa, gwiazda amerykańskiej prawicy. Panie i panowie oto Ann Coulter.

Ann Coulter słynna Ms. Right, od dawna przyprawia o białą gorączkę ortodoksję amerykańskiego lewicowego liberalizmu. Między innym swymi książkami, zwykle bardzo prowokacyjnie zatytułowanymi np. Gdyby demokraci mieli mózgi byliby republikanami. Generalnie dzięki temu, iż jest prawdziwą blondwłosą żyletą, na sucho uchodzi jej wiele ostrych komentarzy za które taki Kaczyński dawno zostałby zlinczowany. A takich kontrowersyjnych wypowiedzi nie brakuje w jej karierze. Swego czasu ostro atakowała niektóre wdowy po ofiarach 9/11, które jej zdaniem z tragedii ich mężów uczyniły show do zarabiania pieniędzy, ostro objeżdżała też sex skandale Clintona oraz polityczną działalność Johna Edwardsa. Co do wojny z terroryzmem to wspominała swego czasu o potrzebie inwazji na islamskie państwa, likwidacji ich liderów i konwersji obywateli na chrześcijaństwo. Przewodziła, także bezsensownej akcji pewnej części amerykańskiej prawicy wymierzonej w kampanię McCaina oskarżając go o zdradę ideałów Republikanów. Sprzeciwiając się jego prezydenckiej nominacji postanowiła wspierac Hillary Clinton. Niestety nonsensownych pomysłów w jej karierze wcale nie jest mało. Poniższej wideo: The Right Brothers, I'm In Love with Ann Coulter.

16:45, kenjishinoda , Polityka
Link Dodaj komentarz »