Neocons Revolution - Straussian Pride - Decadence Catholicism - Playstation Forever
niedziela, 04 stycznia 2015
Wywiad - Powrót do Grecji i średniowiecza

Filozofia radio afera

Mea Culpa!

Znów wracam pod kolejnej dłuższej przerwie. Tym razem spowodowanej głównie pracami nad dokończeniem mojej pierwszej książki filozoficznej. Mam nadzieję, że za 3 miesiące książką będzie już mogła się ukazać. Co niestety oznacza, że prawdopodobnie w najbliższym czasie nowe wpisy nie będą się jeszcze pojawiać często, ale na 100 procent wrócę do stałego blogowania.

Wydaniem książki chcę zamknąć okres mojego zmagania się z radykalną hermeneutyką i postmodernizmem. Nie ukąsiły mnie uwodzicielskie frazy Derridy i Caputo, ale mam o nich dużo lepsze zdania niż 5 lat temu, gdy rozpoczynałem filozoficzną podróż ku tajemnicom platońsko-derridiańskiej chory. Wracam jednak do Leo Straussa, do porządkowania świata a nie jego poróżniania. Kończę też mój „bad romance” z ponowoczesnym chrześcijaństwem i oddaję się snuciu wzbudzającej drżenie romancy o ortodoksji. Wkraczam też na zupełnie mi nieznane obszary badawcze, gdyż przez najbliższe lata obiektem moich refleksji, nie tylko filozoficznych, będzie…. Wojna.

W wolnej chwili zapraszam do zapoznania się z moim radiowym debiutem, którym są dwa wywiady podzielone na 10 części. Rozmawiam w nich o życiu i śmierci Sokratesa, politycznych kontrowersjach dotyczących utopijnych wizji Platona, starożytnym i współczesnym gnostycyzmie, konflikcie scholastyki z mistyką, teodycei oraz myśli Pawła Włodkowica.

Kto ma już dosyć filozofowania, niech posłucha utworu, który zamykałby ścieżkę dźwiękową do mojej książki, gdyż zapowiada już nowe otwarcie wychodzące naprzeciw płynnej rzeczywistości.

22:50, kenjishinoda , Filozofia
Link Dodaj komentarz »