Neocons Revolution - Straussian Pride - Decadence Catholicism - Playstation Forever
Blog > Komentarze do wpisu
Wywiad - Powrót do Grecji i średniowiecza

Filozofia radio afera

Mea Culpa!

Znów wracam pod kolejnej dłuższej przerwie. Tym razem spowodowanej głównie pracami nad dokończeniem mojej pierwszej książki filozoficznej. Mam nadzieję, że za 3 miesiące książką będzie już mogła się ukazać. Co niestety oznacza, że prawdopodobnie w najbliższym czasie nowe wpisy nie będą się jeszcze pojawiać często, ale na 100 procent wrócę do stałego blogowania.

Wydaniem książki chcę zamknąć okres mojego zmagania się z radykalną hermeneutyką i postmodernizmem. Nie ukąsiły mnie uwodzicielskie frazy Derridy i Caputo, ale mam o nich dużo lepsze zdania niż 5 lat temu, gdy rozpoczynałem filozoficzną podróż ku tajemnicom platońsko-derridiańskiej chory. Wracam jednak do Leo Straussa, do porządkowania świata a nie jego poróżniania. Kończę też mój „bad romance” z ponowoczesnym chrześcijaństwem i oddaję się snuciu wzbudzającej drżenie romancy o ortodoksji. Wkraczam też na zupełnie mi nieznane obszary badawcze, gdyż przez najbliższe lata obiektem moich refleksji, nie tylko filozoficznych, będzie…. Wojna.

W wolnej chwili zapraszam do zapoznania się z moim radiowym debiutem, którym są dwa wywiady podzielone na 10 części. Rozmawiam w nich o życiu i śmierci Sokratesa, politycznych kontrowersjach dotyczących utopijnych wizji Platona, starożytnym i współczesnym gnostycyzmie, konflikcie scholastyki z mistyką, teodycei oraz myśli Pawła Włodkowica.

Kto ma już dosyć filozofowania, niech posłucha utworu, który zamykałby ścieżkę dźwiękową do mojej książki, gdyż zapowiada już nowe otwarcie wychodzące naprzeciw płynnej rzeczywistości.

niedziela, 04 stycznia 2015, kenjishinoda

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: